اولین و شاید مهم ترین شرط اساسی برای اولیه دام زنده جهت شروع کردن کار دامپروری انتخاب نمودن هدف و نژاد متناسب با هدف می باشد . 

انتخاب نژاد به چندین عامل مختلف وابسته است که قصد معرفی برخی از این عوامل را دارم : 

گوسفندان حیواناتی با تنوع نژاد زیاد هستند که هر کدام بر اساس شرایط خاص می توانند بهترین بهره وری را برای دامدار به همراه داشته باشند ، یکی از این شرایط ، تطبیق این نژادها با آب و هوا های مختلف می باشد . 

نکته بعدی دام زنده از مرکزی با سابقه طولانی و معتبر می باشد . سعی کنید گوسفندان اصلاح نژاد شده و شناسنامه دار برای گله خود تهیه کنید .

همچنین توصیه می شود نژاد های مختلف را برای گله انتخاب نکنید . همین طور که پیشنهاد شده بهتر است گوسفندان یک دست و یک نواخت برای گله خود تهیه کنید . جوان بودن و نداشتن علائم بیماری شرط دیگر برای دام زنده محسوب می شود . 

گوسفندانی را انتخاب کنید که از علوفه مناسبی تغذیه شده باشند . 

چنانچه قصد تشکیل گله شیری را داشته باشید مناسب ترین فصل برای میش ، فصل شیردهی آنها می باشد . بهترین سن دام برای گله داشتی سنی بین 12 تا 18 ماه می باشد . 

سعی کنید بدون واسطه و مستقیما خودتان گوسفندان و دام های مورد نظرتان را تهیه کنید و از لحاظ بدنی معاینات لازم را انجام دهید . 

مورد بعدی به قیمت مناسب دام می باشد . شاید این مورد برای افراد تازه کار کمی مشکل به نظر آید که پیشنهاد می شود برای حل این مشکل از افراد با سابقه کمک بگیرید . 


معرفی عوامل موفقیت در صنعت دامپروری نژاد ,گوسفندان ,مورد ,تهیه ,زنده ,برای ,تهیه کنید ,مناسب منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ساندترک شيراز چت | چتروم شيراز | چت شیراز | چت روم | اول چت فوری خبر رمان عاشقانه ایرانی و خارجی سلامتی بهترین سایت ابوالقاسم کریمی Elizabethhqblnmc tapak شمال خودرو